Jaguár nejaví záujem o výstavbu nových bytov, mesto stavia desiatky bytov zatiaľ bez jeho podpory


Foto: Jaguár nejaví záujem o výstavbu nových bytov, mesto stavia desiatky bytov zatiaľ bez jeho podpory Foto: ilustračné

Automobilka Jaguár Land Rover doposiaľ neprejavila záujem podieľať sa na výstavbe nových bytov v meste, kde závod stavia. Primátor Nitry Jozef Dvonč, povedal, že mesto Jaguáru navrhlo, „že časť investícií by mohli znášať aj oni, pokiaľ chcú ubytovať svojich ľudí. Ale k tomuto sme zatiaľ nedospeli,“ uviedol. Mesto preto pokračuje vo výstavbe nájomných bytov samo, s pôžičkami od Štátneho fondu rozvoja bývania.  

Momentálne sa prestavuje ubytovňa na Hlbokej ulici na bytový dom s 35 bytmi. Ďalších 33 postavia na sídlisku Diely, na ktoré je už schválená podpora zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Zároveň prebieha verejná súťaž na výstavbu 220 nájomnych bytov bežného štandardu na Tehelnej ulici.  

Výstavbu bytov mesto plánuje aj v ďalších lokalitách ako Viničky, Šúdolská a Hotel Tenis. Podľa primátora by Nitra na najbližšie obdobie potrebovala 250 až 300 nájomných bytov. „To je náš odhad na základe žiadostí, aj na základe toho, aký je vývoj. Určite by to pomohlo tomu, aby sme stabilizovali hlavne mladých ľudí v meste,“ dodal Dvonč.  

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk