Objavili sa ďalšie podvodnícke čísla! Nedvíhajte a nevolajte späť, cena za hovor je vysoká


Foto: Objavili sa ďalšie podvodnícke čísla! Nedvíhajte a nevolajte späť, cena za hovor je vysoká Foto: ilustračné

V posledných dňoch začali zákazníkom mobilných operátorov pribúdať prípady telefonátov z podozrivých čísiel. Podľa dostupných informácií ide opäť o podvodnícke telefonáty s úmyslom získať peniaze.  

Pri zvonení sa na displeji zobrazí neznáme číslo. Vo väčšine prípadov ide o medzištátny hovor so zvláštnou predvoľbou. Niekedy len prezvonia, no v niektorých prípadoch sa aj prihovoria. Cieľ je jasný, získať peniaze. Príjemca hovoru to však zistí až na najbližšej faktúre, na ktorej sa môže objaviť vysoká suma.  

Pred pár týždňami otravovali Slovákov čísla so srbskou predvoľbou, teraz ide o predvoľbu, ktorá nie je priradená k žiadnemu štátu. Ak číslo, ktoré vám volá má predvoľbu + 882 tak ide o nadnárodnú sieť a s najväčšou pravdepodobnosťou o podvodnícky telefonát.  

Hovory s predvoľbou + 882 sa objavili už pred 10 rokmi a podľa zistených informácií išlo o telefonáty spájané cez satelit, čo ich predražovalo a spoplatnené mohlo byť už prijatie hovoru. Ak by ste však zavolali späť, suma by bola ešte väčšia. Operátori upozorňujú takéto čísla nedvíhať.  

Zaznamenané sú podozrivé hovory z týchto čísel:  

  • +882 1622 778777 
  • +882 1622 778782 
  • +676 8489 420Zdroj: noviny.sk