- 27. január 2025 o 11:31
Muž bez vodičáku si na mol opitý sadol za volant, v Novej Vieske vyletel zo zákruty a nabúral mimo cesty
Dopravní policajti mali opäť plné ruky práce s motoristami, ktorí nerešpektujú pravidlá, a riskujú tak problémy. Napriek pravidelným upozorneniam, že za volant patrí len čistá hlava, sa aj počas uplynulého víkendu na cestách Nitrianskeho kraja našlo viacero opitých vodičov. Pribúda aj tých, ktorí neváhajú šoférovať bez vodičského oprávnenia.
Na ceste III/1466 v katastri obce Nová Vieska havaroval 41-ročný vodič vozidla Peugeot 407. Pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a iným okolnostiam, následkom čoho nezvládol prejazd ľavotočivou zákrutou a zišiel mimo cesty vpravo. Následne narazil do valu priekopy a odrazil sa do ľava, kde opäť narazil do valu priekopy.
Na mieste nehody ho policajti podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol pozitívny – nafúkal 2,21 promile, čo predstavuje ťažkú opitosť. Navyše, hliadka počas zaisťovania havárie zistila, že vodič nie je vôbec držiteľom vodičského oprávnenia. Muž skončil v policajnej cele s obvinením z ohrozovania pod vplyvom omamnej látky, ako aj za prečin marenia úradného rozhodnutia.
Hliadky cez víkend odhalili aj ďalších previnilcov:
- V katastri obce Nána bol kontrolovaný 42-ročný vodič vozidla Nissan. Pri dychovej skúške nafúkal 2,27 promile.
- 28-ročný vodič vozidla Citroën C1 nezvládol šoférovanie vo vrábeľskej časti Dyčka a v ľavotočivej zákrute zišiel z vozovky. Pri kontrole u ňho policajti namerali 2,08 promile.
- Iný vodič na vozidle Opel Astra vo Vrábľoch jazdil po ceste zo strany na stranu. Polícia preto 54-ročného muža zastavila a zistila, že mal v krvi 2 promile alkoholu.
- V Štúrove spôsobil dopravnú nehodu 52-ročný vodič vozidla Škoda Octavia, pričom poškodil ďalšie dve vozidlá. Dychovou skúškou u neho namerali 1,04 promile.
- V obci Obsolovce neďaleko Topoľčian polícia kontrolovala 28-ročného vodiča. Zistili, že jazdil v čase zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.
Všetci menovaní skončili v policajnej cele a na krku majú obvinenie z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, respektíve kvôli mareniu úradného rozhodnutia.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 25.04. Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy
- 25.04. Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 25.04. FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť