Vládna dotácia vo výške troch miliónov eur je rozdelená, investovať sa bude najmä do športu


Foto: Vládna dotácia vo výške troch miliónov eur je rozdelená, investovať sa bude najmä do športu Foto: nitra.sk

Vláda Slovenskej republiky podporila nitriansky projekt Európskeho mesta športu sumou 3 milióny eur, ktoré mesto použije na zlepšenie a zatraktívnenie vzhľadu športovísk. Z toho 1,5 milióna sa použije na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna FC Nitra, ktorá by mala byť ukončená do začiatku sezóny 2018/2019.

Podpora vlády pôjde aj na Čermáň. Za 700 tisíc eur sa dofinancuje výstavba telocvične na Hlbokej ulici a 200 tisíc eur sa využije na investovanie do nového trávnika ČFK Nitra. Na dokončenie rekonštrukcie zimného štadióna a vedľajšej hokejovej haly sa prefinancuje 400 tisíc eur. Na namontovanie nových paluboviek a športových povrchov či tenisových kurtov na Ďumbierskej ulici na Chrenovej je schválených 200 tisíc eur.  

„Dotácia nám veľmi pomôže, nakoľko z týchto peňazí budeme môcť realizovať investície – telocvičňa Čermáň, rekonštrukcia povrchov športovísk, tenisové kurty, futbalový štadión, či finalizáciu rekonštrukčných prác na zimnom štadióne a vedľajšej ploche zimného štadióna a ušetrené financie budú môcť byť využité na iné rozvojové aktivity,“ uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč.  

Podpory sa dočkajú aj športové aktivity na materských a základných školách. 14 nitrianskych ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta získa 63 tisíc eur na gymnastické vybavenie a 10 tisíc eur na kúpu loptového vybavenia. Podporovať sa bude aj športovanie škôlkárov, ktorí získajú športové vybavenie za 26 tisíc eur. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: nitra.sk