Spor medzi kamarátmi si odniesol pes, 38-ročný Kristián ho z pomsty kladivom dobil na smrť


Foto: Spor medzi kamarátmi si odniesol pes, 38-ročný Kristián ho z pomsty kladivom dobil na smrť Foto: noviny.sk

38-ročný muž zo Svodína (okres Nové Zámky) čelí obvineniu z týranie zvierat, po tom čo kamarátovi ukradol psa, odviezol ho k sebe domov a tam ho ubil na smrť. Podľa informácii boli medzi kamarátmi nezhody, a 38-ročný Kristián sa zrejme chcel takýmto spôsobom pomstiť. Dobitého stafforda našla polícia, muž ho udrel viackrát do tváre. K psovi privolali aj veterinára zo Štúrova.  

„Našiel som psa v polo zahrabanom stave, pri iniciálnom vyšetrení v teréne som zistil, že pes pravdepodobne má totálne zhmoždenú frontálnu kosť a že tam bolo veľké množstvo krvi, ktoré vyšlo z jeho pľúc,“ povedal veterinár Aleksandar Panev. Stafford bol vo veľmi dobrom fyzickom stave. 38-ročný Kristián bol obvinený z prečinu týrania zvierat a za tento ohavný skutok mu hrozí trest na 1 až 5 rokov.

„Toho psa som na vlastné náklady poslal na súdnu pitvu, kde kolega ptovrdil, že pes mal niekoľko silných úderov tupého objektu vo frontálnej régie, nasledovala strata vedomia a uhynul. Tá smrť nebola okamžitá, ten pes si určite pocítil tých pár hodín,“ dodal Panev.  


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk