Ozbrojený muž chcel prepadnúť poštu, pracovníčka mu však nastriekala do očí slzný plyn a tak ušiel


Foto: Ozbrojený muž chcel prepadnúť poštu, pracovníčka mu však nastriekala do očí slzný plyn a tak ušiel Foto: ilustračné, minv.sk

V stredu 25. apríla zažila rušné ráno na pošte v Alekšinciach jej zamestnankyňa. Neznámy maskovaný muž vošiel do miestnosti so zbraňou v ruke a od pracovníčky žiadal peniaze.  

„Duchaprítomná žena cez vydávacie okienko nastriekala páchateľovi do tváre slzný plyn a zamkla sa na toalete. Muž na dvere ešte chvíľu búchal a kričal, aby mu dala peniaze, že jej neublíži. Po skutku ušiel na neznáme miesto, pričom z pošty si nič neodniesol,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová. Na mieste bola vykonaná obhliadka pri ktorej boli zaistené stopy. 

„Žiadame občanov, ktorí sa včera v čase okolo pol desiatej dopoludnia pohybovali v blízkosti pošty v Alekšinciach a všimli si čokoľvek, čo by polícii pomohlo pri objasnení tohto skutku, aby to oznámili na čísle 158,“ dodala Bruchterová. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Nitry, začal v danej veci trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Páchateľovi za tento skutok v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra