IKEA upozorňuje na nebezpečný výrobok, ak ho máte doma nepoužívajte ho


Foto: IKEA upozorňuje na nebezpečný výrobok, ak ho máte doma nepoužívajte ho Foto: youtube

Obchodný dom s nábytkom IKEA vyzýva zákazníkov, aby si dali opraviť plynové varné dosky ELDSLAGA z dôvodu zvýšených emisií CO. Z preventívnych dôvodov IKEA zabezpečuje opravu varných dosiek, ktoré boli zakúpené pred 1. januárom 2018. Obchodný dom prijal toto opatrenie na základe zistení kontrolných orgánov v Belgicku. 

Uvedený problém sa týka verzie varnej dosky, ktorá sa predávala len v Európe. Na jeho odstránenie je potrebné, aby zákazníka navštívil servisný technik a varnú dosku bez poplatku opravil. Pri výrobe došlo k chybe, a do jedného z horákov varnej dosky bol nainštalovaný nesprávny vstrekovací plynový ventil, dôsledkom čoho sú zvýšené emisie oxidu uhoľnatého (CO) nad povolené limity EÚ. Skúmanie preukázalo, že nehrozí zvýšené nebezpečenstvo požiaru alebo výbuchu. Žiadne hlásenie o nehode IKEA zatiaľ nedostala. 

Žiadame zákazníkov, ktorí si kúpili plynovú varnú dosku ELDSLAGA pred 1. januárom 2018, aby prestali používať veľký horák v pravom hornom rohu varnej dosky, kým nezabezpečíme jej opravu. Ostatné horáky sú bezpečné a je možné ich používať. Prosíme zákazníkov, ktorí vlastnia takúto varnú dosku, aby sa obrátili na Kontaktné centrum IKEA na tel. č. 02/48 226 111 a dohodli si ďalší postup odstránenia chyby. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je potrebný. Urobíme všetko pre to, aby boli opravy vykonané čo najrýchlejšie.Zdroj: ikea.com/sk/sk/