V pondelok začal 33. ročník MFF Agrofilmu 2017


Foto: V pondelok začal 33. ročník MFF Agrofilmu 2017
Galéria: 1 fotka

Medzinárodný festival filmov Agrofilm 2017 má už 33 rokov, a stále sa teší veľkej obľube filmárov, odborných aj laických divákov. Svedčí o tom 113 prihlásených filmov z 23 krajín Európy a Ázie a 8 premietacích miest v rôznych mestách na Slovensku.

MFF Agrofilm má veľmi bohatú históriu, je plný života, chutí a výnimočných zážitkov. Festivalový prebieha od  2. 10. 2017 do 7. 10. 2017. Ide o unikátny festival  so špecifickými témami poľnohospodárstva, potravinárstva, výživy obyvateľstva, problematikou vidieckeho štýlu života, ochrany prírodných zdrojov a zvyšovania kvality života ľudí je opäť bližšie k divákovi. 

Organizátor festivalu Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra, ktorý je súčasťou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra Nitra, so sídlom v Lužiankach pripravil tradične atraktívny sprievodný program.

Počas týždňa sa uskutoční viac ako sto projekcií filmov a sprievodných akcií na nasledovných premietacích miestach : NPPC – VÚŽV Nitra v Lužiankach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita Komenského - Prirodovedecká fakulta v Bratislave, OC Galéria Mlyny v Nitre.

Zaujímavý je aj príbeh z Brezna, kde sa predstavitelia mesta po osobnej skúsenosti s festivalom rozhodli pripojiť k festivalu a tento rok budú premietať filmy v Breznianskej synagóge


Festival je každým rokom úspešnejší, a to aj napriek rovnakému rozpočtu. V posledných rokoch rastie počet premietacích miest a organizátori dopĺňajú aj obsah festivalu. Tento rok sa rozhodli zamerať na mladú generáciu a tradičné dokumentárne filmy doplnili aj o sociálne médiá, ktoré sú dnes najrozšírenejším informačným a komunikačným zdrojom mladej generácie.

Aj v tomto roku nebudú chýbať interaktívne podujatia, čo znamená, že premietanie filmov  je doplnené ochutnávkami poctivých potravín, odbornými prednáškami, diskusiami a tiež vernisážou výstavy výtvarníka Daniela Bidelnicu. Pre mladých farmárov organizátori na stredu 4. 10. 2017 pripravili diskusné fórum, ktoré sa ako zvyčajne teší veľkej priazni. Vo filmových dokumentoch vystúpia mladý nádejný farmári, ktorí ponúknu návod na to, ako sa stať úspešným farmárom v rámci slovenského vidieka.

Medzinárodná porota v zložení filmárov a odborníkov z výskumu z Nemecka, Maďarska a Slovenska sa zišla v Nitre – Lužiankach už 9. 9. 2017 a hodnotila z 36–tich súťažných filmov. Tento rok prvýkrát hodnotila aj v kategórii Nové média, ktorá zahŕňa sociálne média, internetové stránky, či streamové televízie.

Všetkým želáme veľa zážitkov, ktoré uspokoja vaše zmysly, najmä však tie filmové. Ponúkame Vám aj tip, čo sa oplatí pozrieť. Ide o dánsky film Bugs (Chrobáky). Kde sa dozviete zaujímavé informácie napríklad v ktorých častiach Európy sa hmyz používa ako bežné jedlo.

Všetkých Vás srdečne pozývame do hľadiska nasýtiť všetky svoje zmysly. Vstup na všetky podujatia je voľný. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Miesto: -
Dátum: 02.10.2017 - 10:00    07.10.2017 - 16:00