• 2. apríl 2025 o 13:16

Exposlanec Herák sa v stredu postavil pred nitriansky súd, je obžalovaný zo sexuálneho zneužívania dievčat v táboroch

Foto: Exposlanec Herák sa v stredu postavil pred nitriansky súd, je obžalovaný zo sexuálneho zneužívania dievčat v táboroch
Foto: nitrak.sk

Na Okresnom súde v Nitre v stredu začalo pojednávanie s exposlancom Jánom Herákom, ktorý je obžalovaný zo sexuálneho zneužívania mladých dievčat v letných táboroch. Informoval o tom portál tvnoviny.sk, ktorý uviedol, že bývalý poslanec Národnej rady SR pred médiami poprel svoju vinu.

Obžaloba bola podaná na Okresný súd v Nitre už pred rokom. Súd mal prebehnúť ešte vo februári tohto roka, no napokon sa odročil. Dnešné pojednávanie malo byť verejné, no senát napokon rozhodol, že verejnosť bude z miestnosti vylúčená.

Podľa zástupkyne krajskej prokuratúry v Nitre Karin Kolenčíkovej je v tomto prípade poškodených šesť osôb. Dve mali mať v čase skutku menej ako 15 rokov. „Ide o tri obzvlášť závažné zločiny, dva zločiny a jeden prečin. Trest bude navrhovaný minimálne na desať rokov,“ informovala.

Rozhodnutie vyhlásia verejne. Správu budeme aktualizovať.

Minútky zo Slovenska