Pozor na nebezpečnú kozmetiku, objavili sa ďalšie dva nevyhovujúce výrobky


Foto: Pozor na nebezpečnú kozmetiku, objavili sa ďalšie dva nevyhovujúce výrobky
Galéria: 4 fotky
Foto: ilustračné

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Rapex kontrolné orgány v Česku a v Litve. Je možné že uvedené výrobky sa predávajú aj v obchodoch na Slovensku.  

Ide o toaletnú vodu ACTION Four značky Shirley May. Toaletná voda v oranžovej fľaške a kartónovom obale obsahuje vonné a aromatické zložky, ktoré chýbali v zozname obsiahnutých látok. Tieto látky môžu vyvolať alergickú reakciu u citlivých osôb. 

Druhým výrobkom je výrobok do kúpeľa My Fair Lady Brulee značky Bomb cosmetics v tvare koláčika, ozdobený kvietkami, zabalený do papierového košíka a plastového obalu. 

„Výrobok pripomínajúci potravinu nie je bezpečný, pretože má formu, vôňu, farbu, vzhľad, obal, označenie, objem alebo rozmery, ktoré môžu spôsobiť, že spotrebitelia, najmä deti, si ho zamenia s potravinou a v dôsledku toho ho môžu vkladať do svojich úst, cmúľať alebo prehĺtať, čo by mohlo byť nebezpečné a zapríčiniť napríklad dusenie, otravu alebo perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva“ uviedol ÚVZ SR.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu