Vodičák mu zobrali no o dva dni havaroval opäť, mladík navyše nafúkal viac ako 1 promile


Foto: Vodičák mu zobrali no o dva dni havaroval opäť, mladík navyše nafúkal viac ako 1 promile Foto: noviny.sk

22-ročný Andrej bez vodičského preukazu šoféroval pod vplyvom alkoholu a havaroval. Nehoda pri ktorej skončil s autom v areáli družstva sa stala na ceste pri vrábeľskej časti Horný Ohaj v nedeľu 13. mája. Mladík cestoval z Nevidzian domov do Vrábeľ. Išiel príliš rýchlo a v zákrute nezvládol riadenie. Potom ako zišiel z cesty prešiel ešte približne 80 metrov a skončil v areáli poľnohospodárskeho družstva.  

Po nehode bolo poškodené oplotenie a betónové stĺpiky. Svedkovia sa mu okamžite snažili pomôcť a zavolali zácharanku. Vodič sa nachádzal mimo auta, opretý o betónový stĺp. „Vodič bol odvezený RZP na ošetrenie. Vozidlo prerazilo elektrický ohradník a dostalo sa do areálu s dobytkom,“ potvrdil Martin Kratka, veliteľ zásahu HaZZ z Vrábeľ. 

Pri aute sa následne začali zhromažďovať kravy. Dychová skúška u vodiča potvrdila prítomnosť alkoholu, keďže Andrej nafúkal 1,4 promile alkoholu. Mladý muž tak okrem toho že šoféroval opitý bude riešiť aj ďalší problém, pretože nemal ani vodičský preukaz, ktorý mu zadržali ešte v piatok 11. mája. 


Prečítajte si viac:


Zdroj: noviny.sk