Rodina sa živila vydieraním. Manželia so synom takto získavali tisíce eur, ktoré potom míňali


Foto: Rodina sa živila vydieraním. Manželia so synom takto získavali tisíce eur, ktoré potom míňali Foto: ilustračné

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Levíc obvinil zo zločinu vydierania dvoch mužov a jednu ženu z obce Čaka. Obvinení mali od januára 2016 do marca 2018 vydierať 38-ročného muža. Vydieranie prebiehalo v Čake pred pobočkou banky vždy v čase vyplácania dávok.  

„Najmladší obvinený 20-ročný Ladislav poškodenému vždy z rúk zobral celý invalidný dôchodok vo výške 300 eur a vyhrážal sa, že ak mu peniaze nedá zabije jeho aj jeho rodičov. Zinkasované peniaze následne odovzdal svojim rodičom a spoločne ich míňali pre svoju potrebu. Poškodenému 34-ročnému Tiborovi spôsobili celkovo škodu vo výške 7 500 eur. V tom istom období vydierali aj 53-ročného príbuzného poškodeného, od ktorého požadovali sumu 2 000 eur,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová.  

Na základe zozbieraných poznatkov levickí kriminalisti zadržali 20-ročného Ladislava, 59-ročného Bohuša a 49-ročnú Máriu. Všetci traja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia a bol spracovaný podnet na ich väzobné trestné stíhanie, ktorému sudca Okresného súdu v Leviciach vyhovel. 

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Nitra