Pred nami sú tropické dni aj noci, osviežiť nás môžu búrky


Foto: Pred nami sú tropické dni aj noci, osviežiť nás môžu búrky Foto: ilustračné, pixabay

Dnes bude na celom území nadpriemerne teplo. Maximálne denné teploty budú dosahovať 24 až 31 °C, no vysoké teploty schladia búrky. Tie by sa mali vyskytnúť najmä v západnej polovici Slovenska. Búrky sa očakávajú okolo poludnia a pretrvávať budú do večera, kým nezapadne slnko. Ojedinele môžu byť aj intenzívne, sprevádzané najmä prívalovými zrážkami či krupobitím.  

Horúce nebudú len dni. V najbližších dňoch začne počasie ovplyvňovať tlaková výš. Teploty budú stúpať nad 30 °C a čakajú nás aj prvé tropické noci. Najmä na západnom Slovensku by sme počas prvej polovice pracovného týždňa mali zaznamenať aj prvé tropické noci, keď teplota neklesne pod 20 °C. Tropické noci je možné očakávať aj v ďalších dňoch.

Nadpriemerne vysoké teploty nás čakajú minimálne do konca pracovného týždňa a výraznejšie ochladenie sa neočakáva. Teploty budú nadpriemerne vysoké a najmä stabilné. Zmena sa očakáva až s príchodom víkendu. Prvé júnové dni môžu priniesť krátkodobé výraznejšie ochladenie ale aj intenzívne búrky. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: imeteo.sk