Neznámy páchateľ porozbíjal čelné sklá na autobusoch MHD v Nitre, niektoré spoje budú zrušené


Foto: Neznámy páchateľ porozbíjal čelné sklá na autobusoch MHD v Nitre, niektoré spoje budú zrušené Foto: ilustračné

V noci z nedele na pondelok neznámy páchateľ poškodil 20 autobusov mestskej autobusovej dopravy. Páchateľ poškodil čelné sklá autobusov. Útok spôsobil výpadky v mestskej doprave. Kritická situácia potrvá niekoľko dní, keďže v dôsledku poškodenia je nepojazdná takmer štvrtina autobusov vozového parku MHD. Prípadom sa zaoberá už aj polícia.  

„Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu. Zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné,“ povedal generálny riaditeľ ARRIVA NITRA Juraj Kusy. 

Rozsiahle poškodenie autobusov spôsobilo vynechávanie spojov. V dnešnej rannej špičke dopravca zdokumentoval 54 nevypravených spojov na linkách 2, 4, 6, 8, 12, 24, 30 a 32. Po skončení rannej špičky zaistil prevádzku na všetkých trasách. Dopravca sa obáva, že k výpadkom spojov bude dochádzať aj v najbližších dňoch. Zoznam dotknutých spojov bude zverejnený na stránke www.arriva.sk a na Facebook profile ARRIVA na Slovensku.

Zoznam nevypravených spojov MHD na pondelok 28. mája

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: arrivanitra.sk