Chlapcovi do fľaše s minerálkou naliali spolužiaci dezinfekčný prostriedok, našťastie veľa neodpil


Foto: Chlapcovi do fľaše s minerálkou naliali spolužiaci dezinfekčný prostriedok, našťastie veľa neodpil Foto: webnoviny.sk

11-ročnému chlapcovi do fľaše s minerálkou spolužiaci naliali dezinfekčný prostriedok. Incident sa stal na Základnej škole v Skýcove (okres Zlaté Moravce). Chlapec si to všimol až po tom ako sa napil. Riešenie situácie zo strany vedenia školy sa chlapcovým rodičom nepozdávalo. Jeho mama sa o incidente dozvedela od riaditeľky školy, pričom ju prekvapilo, že synovi nezavolali záchranku.  

Keďže má chlapec zdravotné problémy do školy si nosí svoju fľašu„Prišlo mu zle, máva silné migrény, tak mu učiteľ kázal nech sa napije minerálky. Dal si glg a hneď povedal, že tam smrdí Savo. Nechcel tomu veriť a vraj sa jej napil tiež,“ povedala chlapcova mama.  

Žiak sa z vody našťastie nenapil veľa, ale hneď zistil že niečo nie je v poriadku. Rodičom sa podarilo zistiť, že niekto zo spolužiakov do fľaše nalial prostriedok na čistenie tabúľ a zrejme aj dezinfekciu na ruky. „Najprv mi tvrdili, že to bolo Savo bez chlóru a potom, že Sanytol,“ dodala  matka.  

Riaditeľka sa k incidentu odmietla vyjadriť, avšak na rade školy, ktorú zvolali rodičia sa objasneniu nevyhne. Rodičia uviedli, že vinníkmi by mali byť traja spolužiaci. Sú radi, že ich synovi sa nič vážne nestalo a dúfajú, že podobný prípad sa nebude opakovať. „Vzniknutá situácia sa rieši v zmysle vnútorných smerníc školy v spolupráci s rodičmi žiakov,“ uviedol predseda školy Roman Černák. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: noviny.sk