• 1. jún 2025 o 13:16 / aktualizované 01.06. o 21:45

Vo veku 85 rokov zomrel Marián Mikloško, zakladajúci člen KDH. Pôsobil ako krajský predseda strany v Nitrianskom kraji

Foto: Vo veku 85 rokov zomrel Marián Mikloško, zakladajúci člen KDH. Pôsobil ako krajský predseda strany v Nitrianskom kraji
Foto: unsplash.com

V nedeľu ráno zomrel vo veku 85 rokov Marián Mikloško. O jeho úmrtí informovalo komunikačné oddelenie Kresťanskodemokratického hnutia (KDH).

Marián Mikloško pochádzal z obce Hrušov v okrese Michalovce na východnom Slovensku. Počas svojej politickej kariéry žil prevažne v Bratislave, no politicky pôsobil ako krajský predseda KDH pre Nitriansky kraj.

Bol jedným zo zakladajúcich členov strany a jeho meno je späté najmä s obdobím Nežnej revolúcie a formovaním demokratického Slovenska po páde komunistického režimu. V 90. rokoch pôsobil ako podpredseda Slovenskej národnej rady, neskôr aj ako jej predseda. V roku 2004 sa stal kandidátom na post prezidenta Slovenskej republiky.

Podrobnosti a príčina smrti, ako aj informácie o poslednej rozlúčke, zatiaľ zverejnené neboli. Článok v prípade nových informácií aktualizujeme. 

Minútky zo Slovenska