Mladý muž po zatknutí spáchal v cele samovraždu, nebol to jeho prvý pokus vziať si život


Foto: Mladý muž po zatknutí spáchal v cele samovraždu, nebol to jeho prvý pokus vziať si život Foto: ilustračné

27-ročný muž, ktorý skončil za mrežami za lúpež a porušovanie domovej slobody spáchal v cele policajného zaistenia v Komárne samovraždu. Prípad už preveruje Inšpekcia Ministerstva vnútra. Rodina 27-ročného Edmunda sa neskôr dozvedela, že spáchal samovraždu. „V cele predbežného zaistenia bol pre lúpež a porušovanie domovej slobody,“  uviedol hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov.

Edmund v CPZ-ke nebol po prvýkrát, pred 4 rokmi sa tu ocitol za krádež. Polícii však ušiel cez okienko na cele. Pri prenasledovaní si zo stánku vzal nôž a začal si rezať ruky, no policajti mu v tom zabránili. V polovici mája tohto roka sa opäť pokúsil siahnuť si na život.

Zhodou okolností tejto osobe hliadka policajného zboru v Komárne zachránila pred necelým mesiacom život, keď sa táto osoba snažila skočiť z mosta do rieky Váh,” dodal Lazarov.  Keďže bol agresívny, v cele mu založili spútavacie raťazové pásy, aby nikomu neublížil. Poležiačky si však reťaz obtočil okolo krku a kopol nohami. Kto mal nad zadržaným dohliadať okrem bezpečnostnej kamery bude predmetom vyšetrovania. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk