V Zlatých Moravciach sa budú stavať ihriská, mesto získalo na ich výstavbu dotácie


Foto: V Zlatých Moravciach sa budú stavať ihriská, mesto získalo na ich výstavbu dotácie Foto: zlatemoravce.eu

Mesto Zlaté Moravce sa uchádzalo v programe Úradu vlády SR – Podpora rozvoja športu na rok 2018 o tri nenávratné finančné príspevky za ktoré malo v pláne vybudovať 2 nové ihriská a nakúpiť nové športové vybavenie.

„Mesto Zlaté Moravce bolo úspešné v podprograme Výstavba multifunkčných ihrísk s umelým trávnikom a získalo dotáciu v sume 38 tisíc eur, v podprograme výstavba detských ihrísk získalo dotáciu 8 500 eur. V podprograme nákup športovej výbavy nebola dotácia pridelená,“ informoval primátor Dušan Husár. Samospráva sa bude na financovaní projektov podieľať minimálne vo výške 5 %.

V areáli ZŠ Mojmírova vyrastie detské ihrisko s preliazkami a multifunkčné ihrisko. „Multifunkčné ihrisko bude osvetlené, bude obsahovať mantinely. Budú sa tam môcť vykonávať všetky športové aktivity, ako je volejbal, tenis, basketbal, futbal či florbal. Bude to teda univerzálne ihrisko, ktoré mestu Zlaté Moravce v súčasnosti chýba,“ doplnil Husár. Ihriská by mali byť k dispozícii ešte v tomto roku. Využívať ich bude môcť nielen ZŠ Mojmírova, ale i široká verejnosť.

Výstavba ihrísk je iba na začiatku a v najbližších týždňoch by malo dôjsť k spusteniu verejného obstarávania a následnej prípravy na výstavbu. Časť prác financovaných z rozpočtu mesta však už začala. „Prvá etapa prebieha. V rámci nej sa vyčisťuje priestor, pribudne nové oplotenie a prístupové komunikácie. Druhá časť bude zrekultivovanie pôvodného futbalového ihriska a rekonštrukcia oválu bežeckej dráhy a pieskového doskočiska. Tretia etapa bude budovanie samotného multifunkčného ihriska a detského ihriska,“ dodal primátor.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zlatemoravce.eu