Nitra vyhlásila mimoriadny stav v lokalite Orechov dvor, obyvateľov presťahovali do stanov


Foto: Nitra vyhlásila mimoriadny stav v lokalite Orechov dvor, obyvateľov presťahovali do stanov Foto: noviny.sk

V nitrianskej časti Orechov dvor prebieha veľká dezinfekcia ploštíc. V tejto oblasti platí mimoriadna situácia a obyvateľov dočasne presťahovali keďže hrozilo, že sa ploštice dostanú aj do iných častí mesta.  

Z viac ako 60 bytov v pondelok dopoludnia vysťahovali stovky ľudí. Obyvatelia budú dočasne bývať v stanoch keďže ploštice sa nachádzajú približne v jednej tretine bytov. „Musíme byť v stánkoch s deťmi, musíme vydržať, čo sa dá robiť,” povedali obyvatelia bytovky. Vziať si mohli iba nevyhnutné osobné veci.

„Do jedného stanu sa vojde 30 ľudí. Dokopy teda pre 120 ľudí máme zabezpečené,“ uviedla vedúca sociálneho odboru Naďa Šímová. Stany pomáhali postaviť hasiči, vojaci a na poriadok dohliadajú policajti. Obyvatelia tam majú zabezpečené postele, hygienu a každý deň dostanú teplé jedlo. Všetky byty uzamkli a prístup do nich má iba firma, ktorá vykonáva dezinfekciu. 

Premožené ploštice sa nachádzajú v lokalite, kde mesto ubytováva neprispôsobivých obyvateľov. Lokálna dezinfekcia nepomáhala, preto sa radnica rozhodla urobiť to celoplošne. Do svojich bytov by sa mohli obyvatelia nasťahovať už koncom týždňa.

Prečítajte si viac:


Zdroj: noviny.sk