- 22. jún 2025 o 12:22
VIDEO: V Brazílii zhorel teplovzdušný balón. Zomrelo 8 ľudí, pilot im povedal, aby vyskočili
V štáte Santa Catarina na juhu Brazílie došlo k mimoriadnej tragédii. Na palube teplovzdušného balóna bolo celkovo 21 osôb. Z toho 8 z nich prišlo o život po tom, čo sa balón samovznietil. Na sociálnej sieti X o tom informoval guvernér štátu Jorginho Mello.
„Naše tímy naďalej poskytujú všetku potrebnú podporu rodinám a obetiam. Situáciu naďalej monitorujeme,“ uviedol Mello v priebehu soboty.
BBC informuje, že 13 ľudí, ktorí pád balóna prežili, nie sú v ohrození života. Požiar balón spôsobil horák, ktorý sa nachádzal v jeho koši. Pilot balóna sa snažil rýchlo pristáť a keď boli takmer pri zemi, pasažierom povedal, aby vyskočili. Oheň sa rýchlo rozšíril a mnoho z nich prišlo o život.
„Podľa pilota, ktorý je jedným z preživších, požiar vypukol vo vnútri koša, a tak začal spúšťať balón a keď bol balón veľmi blízko zeme, povedal ľuďom, aby vyskočili,“ povedal novinárom na mieste činu policajt Tiago Luiz Lemos.
Záznamy z pádu balóna sa začali šíriť aj na sociálnych sieťach. Vidieť na nich horiaci balón vysoko nad zemou a následne jeho pád. Let sa uskutočnil v Praia Grande, kde denne vzlietne aj 30 balónov s kapacitou 25 osôb.
Preživší pádu boli prevezení do najbližších nemocníc. Spoločnosť Sobrevoar Serviços Turísticos, ktorá balóny prevádzkuje, dočasne pozastavila svoje aktivity.
„Žiaľ, aj napriek všetkým potrebným opatreniam a úsiliu nášho skúseného pilota – ktorý dodržal všetky odporúčané postupy a snažil sa zachrániť všetkých na palube – teraz čelíme bolesti spôsobenej touto tragédiou,“ dodala spoločnosť.
Minútky zo Slovenska
- 16:00 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany