Na Duchonke sa už opäť dá bezpečne kúpať, možností je tu však oveľa viac


Foto: Na Duchonke sa už opäť dá bezpečne kúpať, možností je tu však oveľa viac Foto: Foto: Facebook/Duchonka Hrádza

Nemáte radi preplnené kúpaliská alebo thermal parky? Alternatívou môžu byť prírodné kúpaliská a jazerá. V Nitrianskom kraji je síce výber o niečo menší, no hygienici priniesli aj dobré správy.

Schladiť sa napríklad môžete v TONA Beach Šurany, v mŕtvom ramene Váhu, vo štrkoviskovom jazere Kava pri Komárne a po posledných odberoch vzoriek vody už aj vo vodnej nádrži Duchonka.

Celkový prehľad viete nájsť na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva, údaje o kvalite vody sú aktualizované každý týždeň. 


V 70. a 80. rokoch bola Duchonka medzinárodne uznávaným letným rekreačným strediskom, avšak i dnes ide o atraktívnu oblasť pre dovolenkárov. Dôvodom je 17-hektárová vodná nádrž obklopená brezovo – borovicovými lesmi, celá oblasť je preto priam ideálna na osvieženie a oddych počas horúcich dní. 

Nachádza sa štyri kilometre od obce Prašice a z Nitry sem dorazíte za menej ako hodinu. V okolí stojí množstvo chát a penziónov, kde sa môžete ubytovať.

Dajú sa tu požičať vodné bicykle či člny a v blízkosti jazera sú k dispozícii i tenisové kurty, volejbalové ihrisko, minigolf a stolný tenis. Okolie vodnej nádrže ponúka aj veľa možností na turistiku, cykloturistiku či zber húb. Na Duchonke sa tiež často konajú rôzne kultúrne podujatia a festivaly.

Foto: mapa.zoznam.skSprávy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu