FOTO: Agrokomplex 2023 je v plnom prúde. Čaká vás bohatý program, 600 zvierat aj viaceré novinky


FOTO: Agrokomplex 2023 je v plnom prúde. Čaká vás bohatý program, 600 zvierat aj viaceré novinky
Galéria: 8 fotiek
Foto: Facebook/Agrokomplex

V Nitre sa vo štvrtok otvorili brány už 48. ročníka medzinárodnej výstavy Agrokomplex s podtitulom „Návrat ku koreňom“. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil dočasne poverený premiér Ľudovít Ódor, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jozef Bíreš i ďalší predstavitelia Národnej rady SR a vlády. 

Výstava s bohatým programom a exponátmi od vyše 450-tich vystavovateľov potrvá až do nedele 20. augusta. Otvorená bude každý deň od 9:00 do 18:00 hod. a v posledný deň len do 17:00 hod.

Dve súbežné výstavy

Stovky vystavovateľov a predajcov z ôsmich krajín aj tento rok priviezli do Nitry poľnohospodársku techniku, potravinárske a poľnohospodárske produkty, rastliny, 600 jedincov hospodárskych zvierat či najnovšie technológie.

Ako informovalo ministerstvo pôdohospodárstva na svojej webovej stránke, súčasťou Agrokomplexu 2023 je už tradične i Národná výstava hospodárskych zvierat a výstava Poľovníctvo, rybárstvo a včelárstvo.


Pestrý program pre všetkých

Počas štyroch dní je pre návštevníkov pripravený bohatý program – okrem expozícií i workshopy, diskusie s odborníkmi, prednášky alebo odborné poradenstvo. Nechýba ani sprievodný kultúrny program a gastro špeciality, najmä tie z domácej kuchyne. 

V rámci 16. Národnej výstavy hospodárskych zvierat tiež uvidíte až 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat i westernové predstavenia jazdy koní a záprahy. Vystúpenie predvedú aj kone z Národného žrebčína v Topoľčiankach.Tento rok je však program obohatený o niekoľko noviniek. Novým počinom sú ukážky pasenia stáda so psami či projekt Dotkni sa života, kde sa pri hladkaní zvierat naučíte niečo o dobrých životných podmienkach pre ich chov. Celý program nájdete rozpísaný tu

Pre najmenších návštevníkov sú zas pripravené súťaže a kvízy, no najväčší zážitok určite budú mať z jazdy vlakom Nitrianskej poľnej železnice.

Aké je vstupné? 

Vstupné na výstavu je 8 eur, avšak žiaci a študenti, občania nad 62 rokov a držitelia preukazu ŤZP (biely preukaz) majú zľavu a platia iba 5 eur. Voľný vstup je pre deti do 6 rokov v sprievode rodiča a pre osoby s preukazom ŤZP s červeným prúžkom. Parkovací lístok pre osobné auto stojí 7 eur, pre autobus 25 eur.Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: