• 15. júl 2025 o 16:58 / aktualizované 16.07. o 18:00

Dráma na priecestí v Nitre: Žena sa pokúsila o samovraždu, ľahla si na koľaje. Rušňovodič však stihol zastaviť

Foto: Dráma na priecestí v Nitre: Žena sa pokúsila o samovraždu, ľahla si na koľaje. Rušňovodič však stihol zastaviť

Žilinská ulica v Nitre bola v utorok poobede neprejazdná. Podľa svedkov došlo na železničnom priecestí k hrozivému incidentu, pri ktorom sa neznáma žena pokúsila spáchať samovraždu. „Žena sa chcela hodiť pod vlak. Už si ľahla, ale vlak stihol zabrzdiť a žije,“ písal jeden zo svedkov na sociálnej sieti. Na mieste zasahovala polícia aj záchranári.

Bližšie informácie nám poskytla riaditeľka Odboru komunikácie ZSSK Jana Pôbišová: „Dnes (15. 7.) približne o 15:30 hod. došlo k mimoriadnej udalosti v úseku LužiankyNitra. Rušňovodič vlaku Os 5022 spozoroval osobu ležiacu v koľajisku a okamžite začal brzdiť. Vďaka jeho duchaprítomnosti a profesionálnemu zásahu sa podarilo vlak zastaviť včas a k zrážke nedošlo.“ Udalosť aktuálne vyšetrujú príslušné orgány.

V danom úseku meškala aj vlaková doprava, pretože ju museli prerušiť. ZSSK informovala, že REX 1812, ktorý mal odchádzať z Nitry o 15:51 hod. a doraziť do Bratislavy o 17:36 hod. mešká z nitrianskej stanice 39 minút.

„Vlak mešká, pretože jeho súprava sa pripravovala na ďalšiu jazdu po predchádzajúcom spoji,“ vysvetlil dopravca. Od 16:20 hod. bola doprava medzi Nitrou a Lužiankami obnovená.

Minútky zo Slovenska