FOTO: Obľúbeným kúpaliskom Podhájska sa zrejme prehnalo tornádo, ostala po ňom spúšť aj prevrátený karavan


FOTO: Obľúbeným kúpaliskom Podhájska sa zrejme prehnalo tornádo, ostala po ňom spúšť aj prevrátený karavan
Galéria: 11 fotiek
Foto: Facebook/Termálne kúpalisko Podhájska

Obľúbené kúpalisko v Podhájskej v noci zrejme zasiahlo tornádo. Ničivá búrka sa prehnala obcou niekedy okolo 23. hodiny večer, pričom najväčšie škody napáchala práve v oblasti termálneho kúpaliska, ktoré v letných mesiacoch navštevujú tisícky ľudí. 

Ako informuje portál imeteo.sk, analýza radaru, meteostaníc a napáchaných škôd naznačuje, že sa v danej oblasti vyskytlo tornádo. Zosadnúť malo východne od Veľkých Loviec a severne od obce Čechy. Keďže však išlo o pokročilú nočnú dobu, neexistuje audiovizuálny dôkaz toho, čo sa na kúpalisku odohralo.

Na fotkách však vidno poškodené strechy a stánky, rozhádzané veci a rôzne vybavenie kúpaliska, dokonca aj prevrátený karavan. Kúpalisko počas dňa zverejnilo oznam, že bude až do odvolania zatvorené. „Na odstránení škôd a opätovnom otvorení sa intenzívne pracuje,“ informovalo vedenie Podhájskej.

To, či sa areálom termálneho kúpaliska skutočne prehnalo tornádo sa potvrdí až v nasledujúcich dňoch, kedy bude v oblasti vykonaný detailný prieskum.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu