FOTO: Autosalón Autoshow odštartoval v plnej sile a premiéry nových modelov nie sú to jediné, čo vás cez víkend čaká


FOTO: Autosalón Autoshow odštartoval v plnej sile a premiéry nových modelov nie sú to jediné, čo vás cez víkend čaká
Galéria: 16 fotiek
Foto: Facebook/Agrokomplex

Do Nitry opäť zavítali desiatky automobilových značiek a máte sa na čo tešiť. Až do nedele vás na Agrokomplexe čaká bohatý program a veľa neobyčajných zážitkov. Automobilový veľtrh toho tento rok prinesie viac, než len výstavné premiéry.

Na svoje si prídu najmä nadšenci motorových vozidiel, ale nudiť sa nebudú ani deti. Ak vás však toto podujatie nezaujme, nezúfajte. Cez víkend je toho v meste pripraveného oveľa viac…Autosalón Autoshow Nitra 2023

Kedy? 28. septembra - 1. októbra 2023, od 9:00 do 18:00 hod.

Kde? Na Výstavisku Agrokomplex, Výstavná 4

28. ročník prehliadky osobných, úžitkových a nákladných automobilov, autopríslušenstva, servisnej i garážovej techniky je späť v plnej sile. 

Do Nitry zavítalo 31 automobilových značiek a ponuka modelov je naozaj pestrá. Premiéru tu budú mať modely DONGFENG SHINE, U-TOUR a T5 EVO EV. Predpremiéru zas model MG5 z dielne automobilky MG.

Foto: Facebook/Agrokomplex


Svoje novinky odprezentujú aj značky ako Volkswagen, RENAULT, PATAK, Opel, NISSAN, Peugeot, DS AUTOMOBILES, CITROËN, Mercedes-Benz a mnohé ďalšie. 

Pre návštevníkov je pripravený aj parádny sprievodný program, vhodný pre celú rodinu. Uvidíte ukážky kaskadérskej školy i bojov zblízka, ale nájdete tu tiež obrovské herné zóny, detský kútik, súťaže, virtuálnu realitu a množstvo súťaží, napríklad aj o Kráľa a kráľovnú ciest 2023. Vyhrať dokonca môžete aj auto. 

Súčasťou výstavy Autosalón Autoshow sú po druhýkrát aj Majstrovstvá SR v elektronických športoch. Súbežne s výstavou sa uskutoční i podujatie Happy Baby, ktorého súčasťou budú odborné prednášky. Poradia vám tam napríklad, ako správne vybrať detskú autosedačku.


Foto: Facebook/Agrokomplex


Viac informácií nájdete na stránke Agrokomplexu alebo na faceboku.

Vstupné: 8 a 5 €.


Pecha Kucha Night vol. 27 - „Naša milá Nitra“

Kedy? 29. septembra 2023, od 19:30 hod. 

Kde? Hidepark Nitra, Vodná 4675

Pecha Kucha je japonský prezentačný formát s jednoduchými pravidlami - 20 x 20, teda 20 sekúnd na každú z 20 fotiek. Prezentácia rečníkov bude mať preto len necelých sedem minút.

Tentoraz sa bude diskutovať o tom, aké problémy a výzvy sa v Nitre darí adresovať a ktoré stále pretrvávajú.

Rečníci prinesú informácie o aktivitách, plánoch a postojoch kľúčových aktérov rozvoja Nitry. Dozviete sa viac o projektoch mesta, ale aj o projektoch iných, sociálnych, environmentálnych, či kultúrnych aktérov. Po PechaKuchi bude ešte nasledovať afterka. Viac informácií nájdete na facebooku

Vstupné: 2 €.


Adriano Trindade

Kedy? 29. septembra 2023 od 20:00 do 22:00 hod. 

Kde? V Jazz Caffe, Radlinského 23

Jeden z najvýznamnejších predstaviteľov brazílskeho jazzu na svete a predchodca samba rocku na európskom kontinente opäť zavíta do Nitry. Rezervácie si môžete spraviť na tel. čísle 0915 516 461 alebo na jazzcaffenr@gmail.com.


Oldies s DJ Oli J

Kedy? 29. septembra 2023 od 20:00 hod.

Kde? V Music A Cafe - OC Centro, Akademická 1

DD OLI J patrí k DJom, ktorí zažili roky, ktorých hudbu prezentuje, na vlastnej koži. A je to vidieť, či skôr počuť. Viac informácií nájdete na facebooku.

Vstupné: 5 €.


Medokvet

Kedy? 30. septembra 2023 od 09:00 do 16:00 hod. 

Kde? V Parku Botanickej záhrady SPU Nitra, Tr. A. Hlinku 2

Tridsať vystavovateľov, odborných zamestnancov SPU, remeselníkov, umelcov a lokálnych producentov sa stretne na osvetovo-kultúrnom podujatí so zameraním sa na regionálnu produkciu potravinových výrobkov, environment a opeľovače v krajine.

Pre návštevníkov je pripravený i bohatý sprievodný program: workshopy, tvorivé dielne, zážitkové degustácie vína a medoviny, výstavy i vystúpenie FS Zobor.

Vstup voľný.


Príbeh rieky

Kedy? 30. septembra 2023 od 09:30 do 11:30 hod.

Trasa: popri rieke až k Pullmanovmu mlynu v Krškanoch a späť, zraz je pri rybárskom domčeku pri Veľkej Hangócke.

V rámci dňa architektúry je naplánovaný cyklovýlet popri rieke Nitra, na ktorej bolo prvé kúpalisko s piesočnou plážou v Uhorsku alebo drevený bazén priamo na toku rieky.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Bezplatná prehliadka.


Spanilá jazda mestom historických vozidiel Citroën 2CV

Kedy? 30. septembra 2023 od 10:00 hod.

Trasa: od OC Mlyny až po Výstavisko Agrokomplex, Výstavná 4,

Citroeny 2CV, prezývané kačice, budú  “vzlietať” o 10:00 hod. od OC Mlyny a preletia sa Nitrou. Pristanú na Výstavisku Agrokomplex, kde budú súčasťou výstavy Autosalón Autoshow.

Vstup voľný. Športová promenáda

Kedy? 30. septembra 2023 od 15:00 do 18:00 hod.

Kde? V OC Promenada, Napervillská 5

V Promenade vás čaká zábavné podujatie plné športu a pohybu. Bude tu napríklad hokejbal, fitness, kickbox, zumba, tanec, air hockey či trenažér. 

Vstup voľný. 


Hudobný stre(e)t

Kedy? 30. septembra 2023 od 16:30 hod. 

Kde? V Parku Pod Borinou, pri kostole sv. Gorazda, Ul. P.Straussa, Klokočina

Keď nevieš kam za muzikou, príde muzika za tebou. V parku pod Borinou vystúpia v sobotu hneď tri zoskupenia: Strings & Croon, We are Now a GiliB. Súčasťou podujatia bude i výstava s názvom „Mami, ja nechcem vojnu…“

Vstup voľný. 


H11 CULTURE

Kedy? 30. septembra 2023 od 19:00 do 22:00 hod.

Kde? V Hoteli 11, Ďurkova 11

Legendárna hudobná párty H11 CULTURE. Line Up: EDINA, TYSKER, EKG, MANID, BIZZARE.

Vstupné: 15 €. Lístky zakúpite v sieti ticketportal.skDŽEM NA3

Kedy? 30. septembra 2023 od 20:00 do 22:00 hod. 

Kde: Music A Cafe - OC Centro, Akademická 1

Koncertná premiéra skupiny DŽEM NA3 v Nitre. Viac informácií nájdete tu

Vstupné:  na mieste 5 €, v predpredaji v Music A Cafe 3 €.


Dedičstvo staviteľa Tomascheka

Kedy? 1. októbra 2023 od 16:00 do 18:00 hod.

Trasa: zraz o 16:00 na Svätoplukovom námestí - Štefánikova - Pri synagóge - Farská - Pri Červenom kríži - Vajanského - Cintorínska - 7. pešieho pluku - Štefánikova

Pešie potulky mestom v rámci projektu Potulky Nitrou pešo alebo na bicykli. Na prehliadku nie je potrebné prihlásiť sa vopred.

Bezplatná prehliadka.


Fragile Queen

Kedy? 1. októbra 2023 od 19:00 do 21:00 hod. 

Kde? V PKO Nitra, J. Kráľa 4

FRAGILE prichádza do Nitry s projektom „Fragile Queen“. V netradičných aranžmánoch odznejú nesmrteľné hity dnes už legendárnej kapely Queen: Bohemian Rhapsody, The Show Must Go On, We Will Rock You, Bicycle Race a mnohé ďalšie.

Doplní ich zvuk rockovej kapely v zostave: Martin Valihora, Juraj Griglák, Juraj Zaujec, Michal Bugala, Eugen Vizváry a Roland Kaník.

Vstupné: 26 a 29 €. Lístky zakúpite v sieti ticketportal.sk
Prečítajte si viac: