Vodiči, pripravte sa na ďalšie policajné kontroly. Policajti od rána dohliadajú na cesty v okresoch Nitra a Zlaté Moravce, dbajte preto na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.
Osobitné kontroly v týchto oblastiach budú prebiehať do 13:00 hod. Policajné hliadky sa počas nich zameriavajú na zákaz používania alkoholických nápojov a iných návykových látok počas jazdy, dodržiavanie najvyššej povolenej rýchlosti, spôsob jazdy, dodržiavanie povinností chodcov a zákaz používania telefónov za volantom.
Cieľom týchto kontrol je zvýšiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, čo môže viesť k nižšiemu počtu nehôd, ktoré často končia fatálnymi následkami.
V súvislosti s tým polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli zodpovední a ohľaduplní a dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Prispieť tak môžu k bezpečnosti na cestách.