Najstaršia obyvateľka Nitry ani vo vysokom veku nestráca optimizmus a životnú energiu


Foto: Najstaršia obyvateľka Nitry ani vo vysokom veku nestráca optimizmus a životnú energiu Foto: nitra.sk

Pani Juliana Jarošová oslávila 26. júna 2023 neuveriteľných 105 rokov. S rokom narodenia 1918 prišla na svet v čase, kedy stále doznievala prvá svetová vojna. Zažila zásadné zmeny v spoločnosti aj niekoľko rôznych štátnych usporiadaní. K významnému jubileu jej zablahoželal aj nitriansky primátor Marek Hattas, ktorý ju navštívil priamo u nej doma.

Pani Juliana žije s rodinou v Horných Krškanoch nepretržite od roku 1959. Aj keď je oficiálne najstaršou obyvateľkou mesta pod Zoborom, svoje okolie stále nabíja radosťou a chuťou do života. „Podobne sme sa u pani Jarošovej stretli aj pred dvomi rokmi a musím povedať, že pani Juliana sa vôbec nemení, uchováva si svoju životnú energiu. Bolo to pre mňa vzácne stretnutie. Želám jej hlavne veľa zdravia a radosti do dní,“ povedal primátor Hattas. 

Návštevy sa zúčastnil aj mestský poslanec za Krškany Miroslav Gut. „Bolo pre mňa veľkou cťou patriť medzi osobných gratulantov a môcť sa trochu porozprávať aj o rokoch dávno minulých,“ vyjadril sa o stretnutí. Pani Juliana na neho zapôsobila ako usmievavý človek s dobrou pamäťou a bohatými životnými skúsenosťami. 

Podľa všetkého majú nitrianske Juliany šťastie na dlhovekosť. V meste totiž žije ešte jedna pani s rovnakým krstným menom, ktorá o pár mesiacov taktiež oslávi 105-te narodeniny. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: