Lovci lebiek zadržali Antona Hudeca z Nitry, jedného z najhľadanejších Slovákov


Foto: Lovci lebiek zadržali Antona Hudeca z Nitry, jedného z najhľadanejších Slovákov Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Lovcom lebiek sa opäť podaril veľký „úlovok“. Antona Hudeca z Nitry, jedného z najhľadanejších Slovákov, zadržali policajti z oddelenia cieľového pátrania NCODK Prezídia Policajného zboru v spolupráci s rakúskymi kolegami v meste Graz.

Hudec v minulosti pôsobil v rámci organizovanej skupiny, ktorá páchala násilnú trestnú činnosť najmä v Nitrianskom kraji. Krajský súd v Nitre ho v októbri 2012 uznal za vinného pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydieračského únosu, za čo mu bol nariadený trest odňatia slobody na 12 rokov nepodmienečne.

Do výkonu trestu odňatia slobody však Hudec nenastúpil, dal sa na útek a nástupu do väzenia sa úmyselne vyhýbal. Z tohto dôvodu bol na dotyčného vydaný Európsky a Medzinárodný zatýkací rozkaz.


Lovci lebiek na prípade intenzívne pracovali od roku 2017. „Situáciu pritom sťažovalo to, že hľadaná osoba postupovala na úteku veľmi sofistikovane, pohybovala sa po viacerých miestach Európy, pričom používala rôzne aliasy a falošné doklady,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Hľadanú osobu sa nakoniec podarilo vypátrať vďaka medzinárodnej spolupráci v rámci projektu ENFAST. „Na prípade Lovci lebiek intenzívne spolupracovali s partnerskou jednotkou z Bundeskriminalamt – FAST Rakúsko,“ vysvetlila polícia a dodala, že v najbližšej dobe bude prebiehať extradičné konanie, ktorého účelom je vydanie zadržanej osoby na Slovensko.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu