Ako na kvalitnú kĺbovú výživu pre psov?


Foto: Ako na kvalitnú kĺbovú výživu pre psov? Foto: dezy / Shutterstock.com

Príznaky starnutia sú prirodzené aj u našich štvornohých miláčikov. Jedným z nich sú ochorenia pohybovej sústavy. Ťažko sa so svojimi psíkmi „porovnávať“ alebo v starnutí predbiehať, keďže ich vek sa preratúva inak. Psy sú výnimočné už len rýchlejším rastom, čo ale spôsobuje nápor na končatiny. V rôznych rastových fázach u nich možno spozorovať nerovnomerné postavenie končatín, slabosť alebo kvílenie pre bolesti zo zápalu kĺbov a šliach. Hlavné kritérium, ako tomu predchádzať, spočíva vo vyživovacích nárokoch. Čo im dopriať?

Konzervy pre psov pre pestrú kĺbovú výživu

Výhodou konzervovaných jedál je ich trvanlivosť a dobrá skladnosť. Týka sa to aj bežných mäsových konzerv pre psov, ktorým navyše pri vhodných podmienkach možno predĺžiť dobu spotreby. Vďaka tomu psíkom skvalitňujeme jedálniček až natoľko, že predchádzajú napr. typickým ochoreniam zo starnutia.

V období rastu, keď u nich bádať zvýšené nároky na stravu, kombinujeme rôzne druhy mäsových príkrmov. Sú bohaté na základné vitamíny a minerály, navyše umožňujú dlhodobé nasýtenie a pozvoľné uvoľňovanie živín. Buď ide o jeden, alebo o viaceré druhy bielkovín, ideálne aj so zeleninou a s prídavným olejom pre zdravé vstrebávanie a bezproblémové trávenie.

Kombinované mäsové a zeleninové príkrmy pre zdravé kĺby sú obohatené o kyselinu hyalurónovú, chondroitín a o rôzne druhy kolagénu na podporu rastu aj regenerácie kĺbov.

Unikátny výživový doplnok pre zdravé kĺby u psov 

Základné zložky kĺbovej výživy v jednom obsahuje špeciálny doplnok k strave vo forme hyalurón-chondroitín komplexu. Ide o tzv. hyalutidín so zvýšeným účinkom porovnateľným s vnútrokĺbovou aplikáciou. Je to patentovaný a pravidelne inovovaný výživový doplnok proti pohybovej degradácii v ktoromkoľvek rastovom štádiu. Výživa predstavuje silný protizápalový účinok a vysokú absorpciu cenných látok. Hovoríme o tekutej, ľahko stráviteľnej, chutnej a navyše citlivej formule pre špecifické trávenie u psov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok