Rodinná kuchyňa pre každého člena rodiny


Foto: Rodinná kuchyňa pre každého člena rodiny Foto: ivanko80 - stock.adobe.com

Milujete varenie? Potom určite trávite dosť času v kuchyni. Vraví sa, že keď už jednu zažijete, tak viete, čo v tej ďalšej potrebujete. Ujasníte si, čo je pre vás prioritou v tejto miestnosti a čo, naopak, vôbec nevyužijete. Zariaďujete kuchyňu? Riaďte sa nasledovnými radami!

Pri navrhovaní praktického miesta na varenie pre celú rodinu je dôležité zohľadniť funkčnosť daného priestoru. Kľúčovým prvkom funkčnej miestnosti sú kuchynské linky so skrinkami. Tie poskytujú úložný priestor pre všetky potrebné pomôcky, riad a trvanlivé potraviny. Je dôležité vybrať si takú zostavu, ktorá je vám nielen štýlovo a dizajnovo blízka, ale zároveň je dobre organizovaná. Nie je na škodu osloviť kuchynské štúdio a nechať si poradiť.

Pri kuchynských linkách nezabudnite však na to, že pri varení môžete nechtiac zašpiniť stenu. Moderným riešením je potiahnutie rovnakého materiálu, z akého máte pracovnú dosku, po stene až do výšky, kde začínajú horné skrinky. Takýmto spôsobom nepoškodíte stenu a pri zašpinení povrch jednoducho utriete. Praktické a trendy!

A čo je v rámci kuchynských liniek žiadané? Prírodné prvky, minimalistický dizajn či kombinácia čiernej a bielej. Čo sa však týka farebnej palety, aj keď je biela nadčasová, na vzostupe sú aj iné farebné odtiene. Tešiť sa môžete na zemité farby, ale aj na jemné pastelové odtiene. 

Miesto pre všetkých

Ďalším dôležitým aspektom, ktorý je potrebné zohľadniť v rodinnej kuchyni, je celý jedálenský kút. Určite budete minimálne z času na čas spoločne stolovať, preto tu musí byť miesto pre každého. Dostatočne veľký stôl s jedálenskými stoličkami zohrávajú kľúčovú úlohu pri poskytovaní pohodlia počas jedla.

Odporúča sa vybrať stoličky, ktoré sú nielen estetické, ale aj ergonomicky navrhnuté. To môže zabezpečiť, aby sa každý člen rodiny cítil pri jedle pohodlne a uvoľnene. Okrem toho výber stoličiek s odnímateľnými poťahmi môže uľahčiť čistenie a údržbu, najmä pri riešení problémov so škvrnami alebo neporiadkom spôsobeným malými deťmi.

V prípade, že máte linku kombinovanú s drevom, skúste sa zamerať na to, aby bol aj stôl v rovnakom materiáli. Povrchy týchto nábytkov tak budú k sebe dokonale ladiť. Pri výbere stola nezabúdajte ani na to, že môžete hostiť aj viacerých ľudí. V takom prípade je dobré mať možnosť stôl roztiahnuť a vytvoriť tak miesta navyše. K tomu sa vám budú hodiť extra stoličky. 

V každej kuchyni je nevyhnutné mať aj účinné kuchynské spotrebiče v top kvalite. Kuchynské spotrebiče, ako sú chladničky, rúry a umývačky riadu, by sa mali vyberať na základe ich funkčnosti a energetickej účinnosti. Investícia do spotrebičov s inteligentnými funkciami môže tiež uľahčiť každodenné úlohy všetkým členom rodiny.Zdroj: Inzercia/PR článok