Prišiel na návštevu, svojho hostiteľa napadol a okradol. Pred policajtmi sa mu skryť nepodarilo


Foto: Prišiel na návštevu, svojho hostiteľa napadol a okradol. Pred policajtmi sa mu skryť nepodarilo Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky boli privolaní na ulicu Ľudovíta Okánika v Nitre, aby preverili nahlásený incident. Privolali ich susedia, ktorí z jedného z bytov počuli krik a volanie o pomoc. Policajti po príchode na miesto objavili 26-ročného muža, ktorý sa stal obeťou útoku.

O prípade informovali policajti Nitrianskeho kraja v príspevku na sociálnej sieti. Poškodený si mal s páchateľom prostredníctvom sociálnej siete dohodnúť schôdzku u seba doma. Jeho hosť ho však namiesto pokojného stretnutia napadol a následne mu ukradol telefón, prihlasovacie údaje do internet bankingu a dokonca aj kľúče od bytu. Tými ho v byte zamkol a ušiel.

Domový dôverník poskytol policajtom záznamy z bezpečnostnej kamery. Vďaka nim a popisu od poškodeného sa 34-ročného muža podarilo na mieste stotožniť. Zábery tiež odhalili, že po útoku nastúpil do bieleho taxíka a odišiel. 

Policajti začali následne prehľadávať okolie, pričom onedlho na ulici Fraňa Mojtu spozorovali podobné vozidlo bielej farby. Šofér prepravnej služby im potvrdil, že takúto osobu viezol z uvedenej adresy. Muž sa podľa neho správal nervózne a veľmi sa ponáhľal. 

Po týchto zisteniach sa policajti presunuli na miesto bydliska páchateľa spolu s čatou Pohotovostnej motorizovanej jednotky. Jej členovia sa strategicky rozmiestnili v okolí bytového domu a vchodu pre prípad, že by sa podozrivý pokúsil o útek. 


Pri pokusoch kontaktovať obyvateľov bytu vysvitlo, že patrí priateľke hľadaného 34-ročného muža. Zasahujúci policajti jej vysvetlili, koho hľadajú, ona však napriek opakovaným výzvam neotvorila dvere. 

Vo chvíli, kedy bolo z bytu počuť presúvanie nábytku ku vchodovým dverám sa prítomné policajné hliadky rozhodli vôjsť do bytu – oprávňovala ich na to istota, že sa tam podozrivý nachádza. Technickou pomôckou si uľahčili vstup do bytu, ktorý bol zvnútra zatarasený komodami. 

Pohotovostnej motorizovanej jednotke sa nakoniec podarilo vstúpiť, pričom vnútri našli 3 osoby vrátane podozrivého, ako aj veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Muž bol zatknutý a predvedený na obvodné oddelenie pre vykonanie potrebných procesných úkonov. Vyšetrovateľ začal vo veci viesť trestné stíhanie pre zločin lúpeže. 


 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: