V uliciach Nitry pribudli nové značky, mesto sa chystá rozšíriť regulované parkovanie a mnohí si priplatia


Foto: V uliciach Nitry pribudli nové značky, mesto sa chystá rozšíriť regulované parkovanie a mnohí si priplatia
Galéria: 5 fotiek
Foto: Nitrak.sk

V mestskej časti Párovce, ale aj v ďalších uliciach Nitry, pribudli nové dopravné značky. Väčšina z nich je ešte zakrytá, čo v ľuďoch vzbudilo zvedavosť. Mesto chce týmto krokom vyriešiť problémy s parkovaním, mnohých to však nepoteší. 

Ako nás informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek, v ďalších lokalitách Nitry sa už onedlho zavedie regulované parkovanie. Zóny so spoplatnením sa teda rozšíria a mnohí tak prídu o možnosť parkovať v uliciach zadarmo.

„Cieľom regulovaného parkovania je uprednostnenie rezidentov, to znamená ľudí, ktorí majú v danej lokalite trvalý pobyt alebo si tu prenajímajú byt a naopak, našou snahou je vytlačenie tých áut, ktoré tu obyvateľom zbytočne obsadzovali miesta, pričom majitelia týchto vozidiel v lokalite ani nežijú,“ vysvetlil Holúbek.


Značky boli osadené skôr, v rámci príprav na zavedenie regulovaného parkovania, ale ešte nie sú platné. Mesto chce reguláciu spustiť až po tom, čo obyvateľov informuje o plánovaných zmenách. 

Regulácia sa v blízkej dobe dotkne niekoľkých ulíc, pričom na ulici Pri Červenom kríži už bola spustená. „V najbližšom období sa plánuje regulácia aj na Štefánikovej, Vikárskej a Jozefa Vuruma. Plánujeme ešte spustenie lokalít Wilsonovo nábrežie, Kalinčiakova, Kukučínova, Jánošíkova,“ ozrejmil hovorca.

Kedy budú dané zóny spoplatnené ešte nie je jasné, viac informácií však mesto prinesie už čoskoro. Prečítajte si viac: