HAGARD:HAL chce pri Nitre vybudovať nové distribučné centrum, vytvorí aj desiatky pracovných miest


Foto: HAGARD:HAL chce pri Nitre vybudovať nové distribučné centrum, vytvorí aj desiatky pracovných miest Foto: enviroportal.sk / Zámer činnosti Hagard:Hal

Pri Nitre má vyrásť nové distribučné centrum za desiatky miliónov eur. Slovenský predajca elektroinštalácií HAGARD:HAL chce v priemyselnej zóne v Lužiankach postaviť svoju novú halu. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Do projektu plánujú investovať okolo 32 miliónov eur a počítajú aj s vytvorením 75 pracovných miest. V administratíve budú potrebovať 25 zamestnancov a v distribučnej hale až 50.

Foto: enviroportal.sk / Zámer činnosti Hagard:Hal


Celý objekt má pozostávať z distribučnej haly, administratívnej budovy určenej na skladovanie, expedíciu a predaj elektroinštalačného materiálu a parkoviska.


„Nakoľko spoločnosť Hagard:Hal má v súčasnosti svoje priestory v Nitre, ale už sú nedostačujúce, daná lokalita vyhovuje svojou polohou aj veľkosťou pozemku, ktorý umožňuje rozvoj do budúcnosti,“ uvádza sa v zámere. 

S výstavbou plánujú začať v marci 2024 a rozdelená bude na dve etapy. Prvá etapa by mala byť ukončená v decembri toho istého roku, druhá až o dva roky neskôr.


Spoločnosť HAGARD:HAL vznikla v Nitre v roku 1991 a ako jedna z prvých na Slovensku sa špecializovala na elektroinštalačný materiál a svietidlá. Aktuálne má v ponuke viac ako 600-tisíc produktov, zákazníci si ich môžu zakúpiť v 17 predajných miestach od Bratislavy až po Humenné. Od roku 2016 patrí pod nemecký koncern Würth Group.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: