Vodič prešiel pred nemocnicou v Nitre mladé dievča, z miesta nehody ušiel


Foto: Vodič prešiel pred nemocnicou v Nitre mladé dievča, z miesta nehody ušiel Foto: pixabay.com

Vodič taxíka zrazil v blízkosti nitrianskej nemocnice dievča, ktoré údajne sedelo alebo ležalo na ceste. Po zrážke nezastavil a z miesta ušiel. O prípade informoval spravodajský portál noviny.sk

K udalosti malo dôjsť počas víkendu okolo piatej hodiny ráno. Partia tínedžerov kráčala spoločne po chodníku, no 16-ročná dievčina sa od nich v jednej chvíli odpojila a z neznámych príčin si sadla alebo ľahla na vozovku. 

Kým stihli mladíci zareagovať, mladú ženu prešlo osobné auto značky Mercedes. Podľa svedkov malo ísť o taxík, pričom podľa očitých svedkov po kolízii nezastavil, ale pokračoval ďalej v jazde. Na miesto boli privolaní policajti aj záchranári, ktorí dievča s ťažkými zraneniami odviezli do nemocnice. 

Policajtom sa onedlho podarilo 32-ročného šoféra dolapiť. Usvedčiť ho mal znak, ktorý pri zrážke odpadol z auta a ostal ležať na mieste havárie. Polícia zatiaľ nepotvrdila, či šlo naozaj o vodiča taxíka. 

V prípade momentálne prebieha vyšetrovanie. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková potvrdila, že začali viesť trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví. 


Prečítajte si viac: