Vodič Seatu upaľoval po Novozámockej v Nitre rýchlosťou 196 km/h. Výpadovka nie je cieľová rovinka, odkazujú policajti
Dopravná polícia v Nitre si opäť posvietila na nezodpovedných vodičov. Počas hliadkovej služby na Novozámockej ulici, kde je maximálna povolená rýchlosť 90 km/h, zaznamenali policajti jedno výrazné prekročenie rýchlosti.
Vodič Seatu totiž úsekom prefrčal rýchlosťou 196 km/h, čím limit prekročil až o 106 km/h. Policajti ho okamžite zastavili a podrobili kontrole. Za takto závažné porušenie dopravných predpisov mu bola uložená bloková pokuta 800 eur. Na jej zaplatenie na mieste však nemal.
Policajti upozorňujú, že limity maximálnej povolenej rýchlosti na našich cestách majú svoje opodstatnenie. Rýchlosť jazdy totiž zohráva kľúčovú úlohu pri vzniku dopravných nehôd a významným spôsobom ovplyvňuje aj rozsah ich následkov.
Od roku 2026 sa navyše vodiči musia pripraviť na prísnejšie pravidlá cestnej premávky: obce budú môcť používať vlastné radary a priamo pokutovať rýchlosť či jazdu na červenú. Znížiť sa majú aj hranice prekročenia rýchlosti a policajti budú môcť rýchlejšie zadržať váš vodičský preukaz. Rezort vnútra tým chce odradiť vodičov, ktorí opakovane jazdia bezohľadne a ohrozujú ostatných.
Minútky zo Slovenska
- 18:20 Pozor, tieto autá môžu byť nebezpečné! SOI zverejnila zoznam, majitelia tátošov by mali okamžite konať
- 18:20 Zdravotníci v Brezne a Bystrici dokázali nemožné, Ladislavovi zachránili život po takmer 90 minútach resuscitácie
- 18:20 VIDEO: Do osady v Čani chodia hasiči ako na klavír, vypaľujú tam trávu aj odpad, domáci po nich hádžu kamene
- 18:20 V Rajeckej doline láka turistov aj fotografov jedinečná atrakcia. Dostanete sa tam pešo aj na bicykli
- 18:20 Pamätáte si, keď v Bratislave otvorili prvý McDonald´s? Ľudia stáli v rade ako na mandarínky
- 18:20 Centrum Prešova sa v sobotu večer premení na bežeckú oldies party. Hlavná ulica a časť Masarykovej budú uzatvorené
- 17:30 Obyvatelia Lietavskej Lúčky sa sťažujú na prach z cementárne. Hovoria o pálení očí aj kašli
- 17:00 Pomôžte oživiť historické skleníky v Zámockej záhrade, kedysi sa tam pestovali ananásy. Hlohovec hľadá dobrovoľníkov
- 17:00 Dvojročný Alex trávi viac času v nemocniciach než na ihrisku, známy podnikateľ z Prievidze vyzýva obyvateľov k pomoci
- 17:00 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na megaturné sa s novým albumom prestavia aj v Bystrici
- 17:00 Letné prázdniny by mohli začať skôr. Drucker pripustil skorší koniec škôl, vysvedčenia by rozdali posledný júnový piatok
- 17:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 17:00 VIDEO: Hasiči v Trnovom oslávili 100 rokov. Obcou prešla spanilá jazda hasičských vozidiel
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?