Zomrel Karol Felix, bývalý prorektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre


Foto: Zomrel Karol Felix, bývalý prorektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Foto: ukf.sk

Vo veku 84 rokov navždy odišiel profesor Karol Felix, dlhoročný pedagóg a prorektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Podľa informácií univerzity zomrel v utorok 14. novembra 2023.

Karol Felix, familiárne prezývaný „Koco“, bol rodákom z Nitry. Na UKF pôsobil dlhé roky a patril medzi prvých pedagógov na Katedre telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty. Za 50 rokov činnosti, od roku 1961 až do roku 2011, sa dostal až do funkcie vedúceho katedry a neskôr sa stal prorektorom pre výchovno-vzdelávaciu činnosť. Bol tiež členom viacerých výborov, komisií, vedeckých a redakčných prác a autorom množstva publikácií a odborných prác. 

Jeho meno niečo znamenalo aj vo svete športu - športovcom bol telom i dušou. Hrával volejbal a neskôr trénoval mužov i ženy vo volejbalom tíme. Pôsobil aj ako funkcionár a bol uznávaným odborníkom v oblasti športového tréningu. 

Za Karolom Felixom smútia mnohí, aj kolektív jeho katedry na PF UKF v Nitre: „Nie je možné vyjadriť, ako nám bude chýbať jeho humor, večný úsmev, pozitívne myslenie, že všetko sa dá, jeho priateľská povaha, spev a obrovská charizma. Koco, bol si náš telocvikársky Gott alebo Bartoška. Bolo nám cťou spoznať Ťa ako kolegu a priateľa a zažiť s Tebou množstvo neskutočných zážitkov“.


Dojemné slová mu venovalo aj vedenie univerzity. „Všetkým bude nesmierne chýbať jeho ľudskosť a profesionalita, priateľská povaha, humor a pozitívne naladenie, láska k životu a k ľuďom… Česť jeho pamiatke!“ napísali na sociálnej sieti

Posledná rozlúčka s ním sa uskutoční v pondelok 20. novembra 2023 o 15:00 hod. v Krematóriu na Cintoríne sv. Cyrila a Metoda na Cabajskej ceste.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: