VIDEO: V Topoľčanoch už stojí vianočný stromček. Mal byť vyrúbaný, dostal však poslednú šancu zažiariť


Foto: VIDEO: V Topoľčanoch už stojí vianočný stromček. Mal byť vyrúbaný, dostal však poslednú šancu zažiariť Foto: Facebook/Mesto Topoľčany

Námestie Milana Rastislava Štefánika v Topoľčanoch už zdobí vianočný stromček. Priviezli ho tam v sobotu 18. novembra. Ako radnica informovala na sociálnej sieti, na blížiace sa vianočné sviatky sú v meste už pripravení.

S nájdením toho správneho stromčeka zvyčajne bývajú problémy, tento rok však mesto prijalo ponuku jednej rodiny z Topoľčian. Jeho cesta na námestie tak nebola príliš dlhá.


„Stromček vyrástol v záhrade u Kováčikových v mestskom parku. Svojou výškou už bol ohrozením pre svoje okolie, preto bolo rozhodnuté o jeho výrube a rodina ho ponúkla ako vianočný stromček,“ uviedla radnica na facebooku.


Vianočný stromček príde rozsvietiť Mikuláš, na vyzdobenom námestí sa však obyvatelia stretnú už v sobotu 2. decembra pri zapaľovaní prvej adventnej sviece. 
Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: