- 1. december 2025 o 11:05 / aktualizované 01.12. o 18:00
FOTO: Vodič zrazil v Nových Zámkoch dvoch opitých chodcov, druhý s 2,23 promile vpálil do stojaceho auta
Nové Zámky zažili počas víkendu dva incidenty v doprave, ktoré opäť otvoril otázku bezpečnosti na cestách a rizík spojených s alkoholom. Ako informovala nitrianska krajská polícia, na Nábrežnej ulici došlo k zrážke dvoch chodcov, ktorí sa pohybovali po ceste pod značným vplyvom alkoholu. Zrazil ich vodič vozidla Seat.
„Jedna nafúkala 2,71 promile a 1,79 promile. Chodci utrpeli ľahké zranenia a následne boli prevezení do nemocnice,“ uviedli policajti k nehode, ktorá mohla dopadnúť veľmi zle.
K druhej nehode došlo v obci Svodín (okres Nové Zámky), kde vodič Volkswagenu Passat narazil do stojaceho BMW. Podľa polície sa tak stalo „z doposiaľ presne nezistených príčin“. Hliadka vodiča na mieste obmedzila na osobnej slobode a podrobila dychovej skúške. Tá potvrdila vysokú hladinu alkoholu – 1,07 mg/l, čo predstavuje 2,23 promile.
„Okolnosti, presná príčina a miera zavinenia sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala polícia a v súvislosti s týmito udalosťami opäť pripomenula, že alkohol v žiadnom prípade nepatrí za volant ani na cestu. Výrazne totiž zhoršuje pozornosť, reakčný čas aj schopnosť správne sa rozhodovať.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. VIDEO: Cyklisti sa dočkali. Trenčianska župa otvorí ďalší dôležitý úsek cyklomagistrály, prepojí Trenčín s Dubnicou
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Zomrel uznávaný zubár Rudolf Kotula, ktorý roky pôsobil v Banskej Bystrici, ovplyvnil generácie lekárov
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Víkend v Trenčianskom kraji ponúkne pestrý kultúrny program, od veľkých šou až po divadelnú poctu televíznej legende
- 24.04. VIDEO: Novorodenecké dvojičky zo Spišskej roztopia vaše srdce, braček spoznal svoju sestričku v prvej sekunde
- 24.04. Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Program vám vyplnia veľkolepé Dni mesta, SlavCon, párty a špeciálne výstavy