Levice smútia po odchode futbalovej legendy Štefana Slaninu, fanúšikovia tomu nemôžu uveriť a posielajú kondolencie
Levický futbal prišiel o výraznú osobnosť. Vo veku 71 rokov zomrel 7. decembra Štefan Slanina – dlhoročná opora miestneho futbalu, známa pod prezývkou Cimino. Klub FK Slovan Levice potvrdil smutnú správu na sociálnej sieti a pripomenul jeho veľký význam pre šport v meste.
Vedenie klubu uviedlo, že Slanina v minulosti obliekal dres Slovan-Agro Levice a v roku 1977 si zahral aj v najvyššej československej lige za Spartak Trnava. Práve toto obdobie mnohí označujú za zlatú éru levického futbalu – čas, keď tribúny zapĺňali domáci fanúšikovia a futbal v meste rezonoval naplno.
Klub vo svojom vyjadrení napísal, že Štefan Slanina „zanechal v histórii klubu aj mesta výraznú stopu“. Vzdal mu úctu ako hráčovi, ale aj človeku, na ktorého sa spomína s vďačnosťou.
Sociálne siete okamžite zaplavili desiatky kondolencií, spomienok a emotívnych odkazov. Z komentárov je cítiť, že Slanina bol v Leviciach rešpektovaný a mal blízko k širokej komunite fanúšikov. „Úprimnú sústrasť. A ako píšete to boli zlaté časy LV futbalu,“ napísal jeden z priaznivcov, ktorý si spomína na obdobie, keď ako dieťa navštevoval zápasy.
Pod príspevkom sa objavili stovky vyjadrení ľudí, ktorí futbalistu poznali osobne. Mnohí si ho pamätajú zo zápasov, iní zo stretnutí v meste či z rozhovorov, ktoré s ním viedli počas rokov. Jeden z komentujúcich pripomenul aj jeho pôsobenie v Hronských Kosihách, kde sa venoval futbalu ako hráč aj tréner.
Spoločnú emóciu však vystihuje kondolencia, ktorá sa v diskusii opakuje najčastejšie – „Úprimnú sústrasť“ a „Odpočívaj v pokoji Cimino“. Fanúšikovia hovoria o priateľskom, skromnom športovcovi a kamarátskej povahe, ktorá z neho robila výnimočného človeka nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.

Minútky zo Slovenska
- 23:20 VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 23:20 OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 23:20 FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 22:50 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 22:50 FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 22:50 FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 22:50 Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 22:50 Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 22:50 Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 21:45 Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro
- 21:45 Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 21:45 VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 21:45 Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy
- 21:45 Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 21:45 FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť