Padla najväčšia pašerácka sieť v Nitrianskom kraji, pri razii im našli 5-miliónov cigariet aj veľkú hotovosť


Foto: Padla najväčšia pašerácka sieť v Nitrianskom kraji, pri razii im našli 5-miliónov cigariet aj veľkú hotovosť
Galéria: 11 fotiek
Foto: financnasprava.sk

Kriminálny úrad finančnej správy vykonal začiatkom novembra 2023 akciu, vďaka ktorej rozložil najväčšiu pašerácku skupinu distribujúcu tabakové výrobky v Nitrianskom kraji. Dňa 9. novembra vykonali tri domové prehliadky, jednu prehliadku železničného vagóna upraveného na sklad a päť prehliadok vozidiel. 

Pri týchto zásahoch skonfiškovali 268 914 krabičiek cigariet, ktorým chýbali kontrolné daňové známky. Dohromady tak šlo o  5 378 280 kusov cigariet. Podozrivým zhabali aj hotovosť vo výške 30-tisíc eur, zlaté šperky, náramky a prstene, mobilné telefóny a päť áut, o ktorých je dôvod domnievať sa, že boli použité a financované z trestnej činnosti.  Pri prehliadke našli aj nelegálne držanú zbraň, bola ukrytá v krbe rodinného domu.

V súvislosti s pašeráckou činnosťou bolo zadržaných päť osôb, z toho 4 sú aktuálne väzobne stíhané. Voči všetkým už vyšetrovateľ vzniesol obvinenie. Len predbežne vyčíslená daň zo zhabaných tabakových výrobkov presahuje sumu 700-tisíc eur. Páchateľom hrozí za ich činnosť trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. 
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu