Polícia zverejnila víkendovú bilanciu trestných činov v doprave v regióne Nitrianskeho kraja, ktorá poukazuje na vážne porušenia pravidiel cestnej premávky. Viacerí vodiči skončili v cele policajného zaistenia po tom, čo jazdili pod vplyvom alkoholu alebo napriek uloženému zákazu viesť motorové vozidlá.
Najzávažnejší prípad riešili policajti z Veľkého Zálužia, ktorých vyslali k dopravnej udalosti v obci Rišňovce. Vozidlo Škoda Roomster tam zišlo z cesty do priekopy. Po príchode na miesto vyzvali vodiča na predloženie dokladov a vykonanie dychovej skúšky. Výsledok bol šokujúci – 49-ročný muž nafúkal až 1,36 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,83 promile. Prípad sa tak okamžite kvalifikoval ako trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Policajti počas víkendu odhalili aj ďalšie nebezpečné konania na cestách. V Topoľčanoch spôsobila 31-ročná vodička na vozidle Škoda Fabia dopravnú nehodu a následne sa odmietla podrobiť dychovej skúške. Takéto konanie je zo zákona posudzované rovnako prísne ako jazda pod vplyvom alkoholu.
Ďalší vodič, 38-ročný muž na vozidle Škoda Octavia, bol zastavený hliadkou dopravného inšpektorátu v obci Radvaň nad Dunajom. Okrem prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti o 30 km/h v obci policajti zistili, že šoféroval v čase zákazu viesť motorové vozidlá, ktorý má uložený až do septembra 2028. Podobné porušenie zaznamenali aj v obci Dedinka, kde 53-ročný vodič jazdil taktiež napriek platnému zákazu činnosti.
Polícia potvrdila, že všetci vodiči skončili v cele policajného zaistenia a boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Prípady opäť poukazujú na rizikové správanie niektorých vodičov na cestách v okolí Nitry a zdôrazňujú potrebu zvýšenej opatrnosti aj dôsledných kontrol zo strany polície.