Polícia v Nitre obvinila 43-ročnú ženu z predaja drog, našli u nej pervitín


Foto: Polícia v Nitre obvinila 43-ročnú ženu z predaja drog, našli u nej pervitín Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre zadržali 43-ročnú ženu v súvislosti s podozrením, že sa dopúšťala drogovej trestnej činnosti. „Od januára roku 2023 až do súčasnosti si žena drogy nielen zadovažovala, prechovávala, ale ich aj predávala v Nitre a blízkom okolí,“ tvrdia nitrianski krajskí policajti v príspevku na sociálnej sieti. 

Žena bola podľa zistení policajtov dílerkou pervitínu aj marihuany. Na základe podozrení u nej preto vykonali domovú kontrolu. „Pri prehliadke dobrovoľne policajtom vydala plastové vrecko s obsahom bieleho kryštalického materiálu,“ priblížili kriminalisti. Kriminalistický a expertízny ústavu Policajného zboru v Bratislave sa vyjadril, že podľa predbežnej analýzy ide o metamfetamín v množstve postačujúcom na výrobu minimálne 15 jednotlivých dávok.

Vyšetrovateľ preto ženu obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Na súdny proces si počká vo väzbe. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu