Mestský úrad v Leviciach rozširuje svoje služby, na jednom mieste tak vybavíte viaceré záležitosti


Foto: Mestský úrad v Leviciach rozširuje svoje služby, na jednom mieste tak vybavíte viaceré záležitosti Foto: levice.sk

Na mestskom úrade v Leviciach sa dá vybaviť už aj výpis z registra trestov, z obchodného registra či z listu vlastníctva. Od polovice novembra funguje v priestoroch matriky Integrované obslužné miesto občana (IOMO), ktoré zjednoduší vybavovanie úradných záležitostí. 

IOMO umožňuje rýchlejší a jednoduchší prístup k elektronickým službám štátu na jednom mieste. Zároveň šetrí čas, aj peniaze. IOMO vzniklo s cieľom skvalitniť a sprístupniť elektronické služby verejnej správy občanom tak, aby svoje záležitosti mohli vybaviť na jednom mieste. 

  1. Žiadosť o vydanie Výpisu z registra trestov sa vybavuje na počkanie, najneskôr do 2 hodín v prípade podania žiadosti do 13:00 hod., po 13:00 je žiadosť vybavená na nasledujúci deň.
  2. Žiadosť o vydanie Výpisu z listu vlastníctva sa vybavuje do 24 hodín.
  3. Žiadosť o vydanie Výpisu z obchodného registra sa vybavuje na počkanie.

Občan sa pri vybavovaní žiadostí preukazuje platným občianskym preukazom, alebo cestovným pasom. Občanov určite poteší, že všetky poplatky za vybavenie prístupných dokumentov sú nižšie ako na úradoch, ktoré ich štandardne vybavujú. Poplatky za vybavenie žiadostí sú uvedené v tabuľke. 

SlužbaSprávny poplatok
Asistenčný poplatok
Celková suma
Výpis/ Odpis z registra trestov na právne účely
2.00€
1.90€
3.90€
Výpis z listu vlastníctva na právne účely 
4.00€
3.90€
7.90€
Výpis z obchodného registra na právne účely
0.00€
4.50€
4.50€

Všetky informácie o službe nájdete aj na stránke IOMO.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: levice.sk