Zrážka dodávky s nákladným autom pri Veľkom Mederi, zasahovali hasiči aj leteckí záchranári z Nitry


Foto: Zrážka dodávky s nákladným autom pri Veľkom Mederi, zasahovali hasiči aj leteckí záchranári z Nitry Foto: facebook.com / VZZS ATE

Leteckí záchranári z Nitry boli včera v ranných hodinách privolaní k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazila dodávka s nákladným autom. K nehode museli byť privolaní aj hasiči, kedže po zrážke vodič dodávky ostal zakliesnený vo vnútri auta. Pri nehode utrpel vážne poranenia.

„Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Nitry bola privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste z Veľkého Medera smerom na Ižop, kde došlo k zrážke dodávky s nákladným autom. Privolaní hasiči museli vodiča dodávky, ktorý bol vo vozidle zakliesnený najskôr vyslobodiť. 42-ročný muž utrpel rozsiahle poranenia viacerých častí tela,“ uviedli leteckí záchranári na svojom webe. 

Záchranári mu okamžite poskytli lekárske ošetrenie, a v kritickom stave bol pacient transportovaný do nemocnice v Nitre na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia lekárkou leteckých záchranárov a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol pacient preložený na palubu vrtuľníka. V kritickom stave ho leteckí záchranári vrtuľníkom previezli a následne odovzdali do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Nitre,“ doplnili leteckí záchranári.

Podľa najnovších informácií 42-ročný vodič dodávky následkom zranení pri dopravnej nehode podľahol. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: lzs.ate.sk