Nemocnica v Komárne prešla rekonštrukciou za takmer pol milióna eur, kvalitu ocenia najmä pacienti


Foto: Nemocnica v Komárne prešla rekonštrukciou za takmer pol milióna eur, kvalitu ocenia najmä pacienti Foto: nemocnicakomarno.sk

Všeobecná nemocnica Komárno sa stále snaží skvalitňovať svoje zdravotnícke služby a starostlivosť. Nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny za viac ako 420 tisíc eur. Na oddelení sa rekonštruovala elektroinštalácia, vymenili sa okná a dvere, upravili sa všetky povrchy, zaviedla sa klimatizácia a osadili nové záložné zdroje. Celkovo sa na rekonštrukciu a nákup prístrojovej techniky minulo 420 tisíc eur.

„Na oddelení sú hospitalizovaní pacienti s najťažšími diagnózami, so zlyhanými životnými funkciami, často je ich prognóza vážna, kde rozhoduje čas, odbornosť personálu ale aj kvalita vybavenia prostredia. Sme veľmi radi, že nemocnica bude mať moderné pracovisko vybavené kvalitnými prístrojmi, ktoré zlepšia pacientom podmienky na uzdravenie,“ uviedol primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Andrej Rosinský.

Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny disponuje piatimi resuscitačnými lôžkami, dýchacími ventilátormi, infúznymi, injekčnými a enterálnymi dávkovačmi a kompletným monitorovacím systémom. „V krátkom čase pre pacientov otvoríme kompletne zrekonštruovaný lôžkový pavilón Interného oddelenia. Nemocnica plánuje aj ďalšie projekty, ktoré významne zlepšia kvalitu zdravotnej starostlivosti v regióne,“ načrtol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: nemocnicakomarno.sk