Sýrska univerzita bude spolupracovať s SPU v Nitre v oblasti vzdelávania a výskumu


Foto: Sýrska univerzita bude spolupracovať s SPU v Nitre v oblasti vzdelávania a výskumu Foto: uniag.sk/sk/

Rektor SPU Peter Bielik 12. marca prijal na pôde univerzity Sýrsku delegáciu na čele s rektorom Hanim Chaabanom. Cieľom návštevy boli rozhovory o možnej spolupráci oboch univerzít v oblasti výskumu a mobility študentov či pedagógov. Rektor predstavil sýrskym hosťom univerzitu a jednotlivé fakulty a vyzdvihol ich úlohy v oblasti ekonomiky, manažmentu, ale aj v oblasti automobilového priemyslu, strojárstva, udržateľného poľnohospodárstva, či výskumu zdravých a bezpečných potravín.  

Hovoril aj o doterajšej spolupráci so sýrskymi vzdelávacími a vedeckovýskumnými inštitúciami a verí, že Sýrska univerzita a SPU si majú navzájom čo ponúknuť v oblasti vzdelávania a výskumu. „Na SPU v Nitre za obdobie jej existencie študovalo množstvo študentov zo Sýrie. Mám radosť, že dnes pôsobia na významných miestach a stále sa hlásia k svojej alma mater,“ povedal rektor. 

Tishreen University v Latakii založili v roku 1971, v súčasnosti má 17 fakúlt a študuje tu 70 tisíc študentov. Podľa rektora Haniho Chaabana by radi nadviazali na predchádzajúcu spoluprácu SPU v Nitre so sýrskymi inštitúciami pri výskume oblastí suchých pôd a zároveň rozvinuli nové vzťahy na úrovni fakúlt. Obe strany budú v najbližšej dobe pripravovať memorandum o spolupráci.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: uniag.sk/sk/