Otrasný prípad! 54-ročná žena mesiac nechala psa bez vody a stravy, za týranie je hrozia dva roky


Foto: Otrasný prípad! 54-ročná žena mesiac nechala psa bez vody a stravy, za týranie je hrozia dva roky Foto: KR PZ Nitra

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Kolárovo si v pondelok 29. januára všimli v osade Dankó Pištu v okrese Komárno, na pozemku uviazaného výrazne vychudnutého psa. Iba ročný kríženec bol priviazaný metrovou kovovou reťazou okolo krku o betónový stĺp. Po preverovaní policajti zistili, že pes má majiteľku.  

„54 ročná žena nechala psa na mieste uviazaného asi mesiac bez stravy a vody. Policajti okamžite kontaktovali veterinára, ktorý po prehliadke psa zistil, že je vysilený a napadnutý parazitmi. Dôsledkom priviazania reťazou, ktorú mal zarezanú  do mäkkých tkanív až po krčné stavce mu bola spôsobená bolesť a utrpenie,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová. 

Podľa veterinára by pes bez ošetrenia zahynul. Následne ho previezli na karanténnu stanicu mestskej polície v Kolárove. „54 ročná  žena bola ku skutku na polícii vypočutá a bolo jej vznesené obvinenie z prečinu týrania zvierat. Nakoľko bolo zviera týrané  zvlášť krutým a surovým spôsobom,  hrozí obvinenej žene v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na dva roky,“ dodala Bruchterová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra