Dvaja mladiství bratia vykradli železiarstvo, náradie vrátili, no peniaze stihli minúť v herni


Foto: Dvaja mladiství bratia vykradli železiarstvo, náradie vrátili, no peniaze stihli minúť  v herni Foto: KR PZ Nitra

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Nových Zámkov obvinil zo zločinu krádeže dvoch bratov vo veku 15 a 16 rokov. Obaja sa počas uplynulého víkendu mali vlámať do predajne železiarstva vo Dvoroch nad Žitavou. Vlámanie odhalila v pondelok ráno predavačka po príchode do práce. Chlapci v zadnej časti objektu preliezli betónový plot a dostali na strechu predajne, kde odmontovali krytinu a cez otvor vošli dnu.

Z obchodu ukradli finančnú hotovosť 600 eur, vŕtačku, golasadu kľúčov a poškodili trezor. Jeho poškodením vznikla škoda 200 eur a krádežou viac ako 700 eur. Po oznámení krádeže začali policajti z Obvodného oddelenia PZ vo Dvoroch nad Žitavou s preverovaním osôb.

„Ešte v ten istý deň do dvoch hodín policajti predviedli k vypočutiu 16-ročného Patrika a jeho o rok mladšieho brata Ivana. Obaja chlapci boli za prítomnosti kurátorky vypočutí. Pri výsluchu sa ku skutku priznali a odovzdali aj odcudzené veci. Peniaze, ktoré z obchodu ukradli stihli minúť v herni,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. 

Obidvom bratom hrozí za zločin krádeže trest od 3 do 10 rokov. Vzhľadom na ich vek môže byť tento trest znížený o polovicu. 

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Nitra