HK Nitra ovládla Tipos extraligu. Titul majstrov ide z východu pod Zobor, Spišiakom nedarovali ani jeden zápas

Štvrtý finálový zápas play-off Tipos extraligy nakoniec rozhodol o všetkom. V stredu 24. apríla sa hráči HK Nitra po druhý raz v histórii stali majstrami Slovenska. Spišskú Novú Ves porazili až v predĺžení a zápas skončil 2:1. Spišiakom nedarovali ani jednu výhru, fantasticky ich porazili aj v predchádzajúcich troch stretnutiach.

Počas riadneho hracieho času však nepriniesla gól prvá ani druhá tretina. Prvýkrát Nitrania skórovali až na konci zápasu, v 55. minúte. Sahir Gill prihral Samuelovi Bučekovi a tomu sa podarilo prekonať Suráka. Chvíle napätia však priniesla trénerská výzva, ktorú si vypýtala Spišská Nová Ves. Gól však platil a Spišiaci navyše schytali 2. minúty za zdržiavanie hry.

Tí ale spravili pre predĺženie ročníka úplne maximum. V poslednej minúte odvolali brankára a podarilo sa im vyrovnať skóre na 1:1. Stav bol nerozhodný a na radu prišlo predĺženie. Hneď na začiatku, v 61. minúte vpálil Spišiakom do brány rozhodujúci gól Miloš Bubela a na nitrianskom štadióne vypukli obrovské oslavy.

Hráči Spišskej Novej Vsi neskrývali sklamanie, z tejto sezóny si ale odnášajú aspoň striebro a bronz majú Michalovce.

Góly: 61’ Bubela, 58’ Burgess, 55’ Buček

Zostava HK Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha, Valent, Kodhaj – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Vitaloš, Hrnka, Bačo

Zostava HK Spišská Nová  Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, Valach – Burgess, Nellis, Rapáč – Majdan, Myklucha, Bakoš – Drábek, Bortňák, Hamráček – Džugan, Kerbashian, Vandas

Rozhodcovia: Žák, Crman – Kacej, Stanzel