Univerzity od vlády získali 20 miliónov eur na obnovu internátov, ďalších 30 dostanú do dvoch rokov


Foto: Univerzity od vlády získali 20 miliónov eur na obnovu internátov, ďalších 30 dostanú do dvoch rokov Foto: SITA

Na obnovu vysokoškolských internátov vyčlenila vláda zo svojho rozpočtu 20 miliónov eur. Z tejto sumy pôjde približne 8 miliónov na vysokoškolské internáty v Bratislave, keďže tam sú v najhoršom stave. Peter Pellegrini týmto krokom splnil dávny sľub bývalého premiéra Roberta Fica, ktorý na ich obnovu prisľúbil 50 miliónov eur. 

K 20 miliónom pribudne zvyšných 30 počas nasledujúcich dvoch rokov. „Ďalšie financie im pošleme potom, keď ich budú mať kde prefinancovať,“ uviedol premiér Pellegrini. Na stretnutí ministri a premiér spolu s rektormi hovorili aj o zlučovaní univerzít, aby sa napríklad z troch priemerných stala jedna špičková. V blízkej budúcnosti by teda mohlo dôjsť k tomu, že málo prospešné univerzity budú zrušené. 

Keďže veľa škôl má už rekonštrukciu hotovú, peniaze môžu investovať napríklad aj do energetickej efektívnosti budov. Rozdelenie peňazí podľa ministerky školstva Martiny Lubyovej rešpektovali všetci rektori verejných vysokých škôl. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk